Դա վերջածո՞ւմ է, թե՞ վերջ:

Դա վերջածո՞ւմ է, թե՞ վերջ:

  • ցիտ; -quot; բայի ձևական վերջածությունն է, այն նաև գրված է ձայնավոր ձայնի առաջ (որտեղ դա է վերջածանցը) `թափառել, խփել և այլն:

    Դրանից կարելի է եզրակացնել, որ դա անպայման չէ վերջ, քանի որ դա էֆլի անփոփոխ ձեւ է:

  • ցիտ; -quot; Բայի ձևական վերջածությունն է:

    ցիտ; -quot; գրել ձայնավոր ձայնի առաջ, որը նույնպես հավելված է `կարդալ, թեքվել և ուրիշներ:

    Ձևավորվող վերջածանցի մեջբերում; -կոտ; գրված է, եթե դրա դիմաց կանգնած է բաղաձայնը, որը բառի հիմքում ընկած է `գնացեք, կրեք և այլ բայեր:

    Եթե ​​սյունակը ստրեսի տակ չէ, ապա «suffix» - տեքկոտ; վերածվում է suffix «-quot»;

    Եթե ​​բառն ավարտվում է մեջբերումով; -quot; - հոգ տանել, պահապան, դա կլինի արմատի մի մասը:

    Կարող եք հիշել այն կանոնը, որով ավարտը փոփոխվում է բառի տարբեր ձևերով, այսինքն ՝ բառը փոխելով: մենք ստանում ենք այլ վերջաբան, բայց մեջբերման դեպքում `-quot;, դա տեղի չի ունենում, այնպես որ սա հաստատ չի վերջանում:

  • վերջածանց .quot; -quot; Արդյո՞ք ձևական բայ վերջածումն է:

  • Ավանդաբար, վերջը կոչվում է բառի փոփոխական մաս: Եվ չի փոխվում, օրինակ `սիրելիս` սերը (ավարտելը), սերը (b-bl- ի համադրությունը, ավարտը-ը): Այսպիսով, որոշ դասագրքերում կա հակասություն, թե որն է վերջնորոշումը եւ ընտրությունը:

    Բայերի անորոշ ձեւը մնում է անփոփոխ, հետեւաբար չկա դրա վերջը, բայց կա suffix -t, -ti:

  • Սկզբից սկսած ՝ բայի անսահման կամ անորոշ ձևը ԱՆԿԱԽ բայ ձև է: Եվ քանի որ այն չի փոխվում ո՛չ թվերով, ո՛չ էլ դեմքով, ուրեմն այն չունի ինֆլեկտիվ մորֆեմ ՝ վերջ: Մինչ այժմ, մորֆոլոգիայում, վերջում, անորոշ ձևի բայը համարվում էր բայի ձևական վերջածանցը `երգիր, կրիր, տարիր:

  • Սա խեղկատակ կետ է, որի վրա համաձայնություն գոյություն չունի, տարրական դպրոցում նրանք սովորեցնում են, որ սա վերջածանց է, և 5-րդ դասարանի դասագրքերում սա ավարտն է, դե, ես կներկայացնեմ գնանշում; Այնուամենայնիվ, որոշ քերականացիներ հակված են անվանել –t և –t վերջավորություններ ՝ այն հիմքով, որ անսահմանության մեջ նշված մորֆեմները, որպես բայի սկզբնական ձև (եթե չհամաձայնվեն բայի այլ ձևերին և ներառված չեն բայի պարադիգմում) չեն օգտագործվում կոնյուկտիվ բառային ձևերի մեջ, այլ փոխարինվում են վերջավորություններով, չեն մասնակցում բայ բառերի ածանցյալների ձևավորմանը, ինչը բնորոշ է վերջավորություններին, այլ ոչ թե վերջածանցերին: Ակադեմիական գնանշում; քերականություն -80 հատ; -t և -t սահմանվում են որպես ճկուն ֆորման (այսինքն ՝ վերջացող) .quot;

Loading ...

Добавить комментарий

Ձեր էլ. Փոստի հասցեն չի հրապարակվելու: Պահանջվող դաշտերը նշված են աստղանիշով *